گروه مدیریتی و مهندسی آکاپ
مقالات سایت
1398/06/11 13:36

تفاوت مدیریت با رهبری

تفاوت مدیریت و رهبری

گرچه مدیریت و رهبری اغلب به عنوان دو مفهوم مترادف به کار میروند، اما در حقیقت رهبری نسبت به مدیریت از مفهوم بسیار وسیع ‌تری برخوردار است.

درواقع مدیریت نوع خاصی از رهبری به شمار می‌رود که در آن تحقق اهداف سازمان بر سایر اهداف اولویت دارد.

تفاوت مدیریت و رهبری مربوط به سازمان است، زیرا رهبری کوششی است بر رفتار افراد و گروه‌ها برای نیل به اهداف خود یا دیگران که با اهداف سازمان سازگار یا ناسازگار است.

بدین ترتیب مدیریت برای نفوذ بر دیگران به قدرت نهادی متکی است، در حالی که رهبری قدرت‌اش نشات گرفته از یک فرآیند اجتماعی و عاطفی است.

کمتر مدیریت کنید! بیشتر رهبری کنید!

خیلی ها "جک ولش" را بزرگترین وموفق ترین مدیر عامل قرن بیستم می دانند. توصیه های او خطاب به مدیران و رهبران ، توصیه هائی ناب و ارزشمند و برآمده از دل تجارب کم نظیری است که سخاوتمندانه در اختیار ما قرار گرفته است.

در یک بررسی گسترده روی افکار و ایده های او که با تمرکز روی آخرین کتابش (the winning ) انجام شده عصاره این تجارب در قالب 25 توصیه ارائه شده است که بعضی از آنها به شرح زیر است:

چشم اندازتان را دقیق و شفاف کنید.

کارها را ساده کنید.کمتر رسمی باشید.

سازمان را از شر بوروکراسی مزاحم خلاص کنید.

مرزهای درون سازمان را حذف و سازمان را بی مرز کنید.

از ارزش ها به هیچ وجه کوتاه نیایید.

رهبران مورد نیاز سازمان را پرورش دهید.

یادگیری را به فرهنگ تبدیل کنید.

کارکنان را در اداره امور مشارکت دهید.

اعتماد را ایجاد و در سازمان تزریق کنید.

به کارکنان انرژی بدهید.

بیشتر رهبری و کمتر مدیریت کنید.

مدیریت یا رهبری؟ کدام مهمتر است؟

مدیریت، از وجود ثبات و کارائی لازم برای اداره‌ی مناسب سازمان اطمینان حاصل می‌کند. رهبری، تغییر مورد نیاز برای بهره‌برداری از فرصت‌های جدید، اجتناب از تهدیدهای جدّی، خلق و اجرای استراتژی‌های جدید را رقم می‌ز‌ند.

نکته اینجاست که مدیریت و رهبری با یکدیگر بسیار متفاوتند و زمانیکه سازمان‌ها اندازه‌های مختلفی داشته باشند و در محیط‌هایی ناپایدار فعالیت کنند، برای برنده شدن، هر دوی آنها ضروری خواهند بود.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :